AKO NAKUPOVAŤ

STANOVENIE CENY DVERÍ

Vo väčšine prípadov uvedené ceny sú za jedno krídlo bez zárubne a dverovej kľučky. Ak chcete zistiť celkovú cenu za celú zostavu dverí, použite nasledujúci výpočet.

Dvere-kalkulacia02

 

KONŠTRUKCIA DVERÍ - RÁMOVÁ

Rámové dvere sú zhotovené z dvoch zvislých rámov a hornej a spodnej priečnej dosky. Výplň dverového krídla môže byť zhotovená z panelov rôznej hrúbky alebo zo sklad s hrúbkou 4mm. Pre každý model si môžete zvoliť ľubovolný dekor. Pri tomto type dverí sklenená výplň nie je prichytená pomocou sklenej lišty ale pomocou konštrukčných komponentov čo výrazne zlepšuje ich stabilitu.

KONŠTRUKCIA DVERÍ - PLNÉ

Plné dvere sú ľahšie dvere. Konštrukcia dverí pozostáva z rámu vyhotoveného z MDF alebo škárovky. Naopak výplň môže byť voštinová (tzv. "medový plast") alebo odľahčená dutinková drevotrieska (väčšinou za príplatok). Na ráme dverí je z obidvoch strán nalepená HDF doska s hrúbkou 3mm na ktorej je nanesená dekoračná fólia. Pri týchto modeloch sa dverové výplne prichycujú pomocou okenných líšt s rôznymi profilmi. 

 dvere-konstrukcia

AKO ROZLÍŠIŤ PRAVÉ ALEBO ĽAVÉ DVERE

Pred kúpou dverí je dôležité, aby ste dobre zvážili, do ktorej strany sa Vaše dvere budú otvárať. Výber smeru otvárania závisí od individuálnych potrieb používateľa alebo od dispozičného riešenia bytu či domu. Taktiež treba zvážiť stranu otvárania dverí: pravé alebo ľavé dvere. Čo to znamená ? V prípade, ak sú dverové závesy namontované na pravej strane zárubne, znamená to, že budete potrebovať pravé dvere. V opačnom prípade si zvolíte ľavé dvere. Odporúčame vám teda aby ste si vytvorili zoznam dverí, v ktorom uvediete ich počet ako aj smer ich otvárania.

 lave-prave-dvere02

FALCOVÉ A BEZFALCOVÉ DVERE / DVERE S DOSADACOU PLOCHOU ABEZ DOSADACEJ PLOCHY

V hranách dverí s dosadacou plochou sa nachádza žliabok tzv. falc (drážka viď obrázok vľavo zvýraznený svetločervenou farbou), ktorý zapadá do rámu dverí. Dvere s takýmto konštrukčným riešením nelícujú s rámom dverí. 

Hrana dverí bez dosadacej plochy nie je opracovaná a teda má jednoliaty povrch. Dvere, ktoré sú zhotovené takýmto spôsobom, lícujú s rámom dverí.

Falcove-bezflacove02_1